VGA Nvidia Quadro RTX A400 4GB Retail
- Order number: 84554
- Supplier number: 900-5G172-2560-000
- EAN: 0810152850107
| Eigenschaften | |
| Bus-Typ | PCI Express x8 4.0 |
| Bus-Version | 4.0 |
| Bus-Geschwindigkeit | x16 |
| Grafikchip | |
| Hersteller | NVIDIA |
| Serie | Quadro |
| Grafikchip Typ | RTX A400 |
| Anzahl | 1 |
| Shader | 3328 |
| 3D API | 12.0 |
| Grafikspeicher | |
| Speichergröße | 4 GB |
| Typ | GDDR6 |
| Takt | 96 GB/s |
| Anbindung | 64 Bit |
| Ausgänge | |
| Display Port | 4 |
| DUAL-Link DVI | Nein |
| Stromversorgung | |
| Anschluss | 1x 6-Pin |
| TDP in Watt | 70 W |
| Abmessungen | |
| Breite | 68,6 mm |
| Höhe | 68,9 mm |
| Länge | 167,6 mm |
| Gewicht | 306 g |
| Slot | 2 |
| Sonstiges | |
| Kühlung | aktiv |
| Besonderheiten | 1 Lüfter |
| Farbe | schwarz |

- Capacity: 500 GB
- Form factor: M.2
- Interface: PCI Express 4.0
Art. no.: 88971

Art. no.: 81538
Price after login

Art. no.: 98706
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR5
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 98740
Price after login

- Model: 7600X
- Series: AMD Ryzen™ 5
- Cores: 6
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.3 GHz
Art. no.: 83924
Price after login

- HDD capacity: 4 TB
- HDD size: 3.5"
- Interface: Serial ATA III
Art. no.: 98476
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2640 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88552
Price after login

- Model: i5-14600
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 14
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5.2 GHz
Art. no.: 80247
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5050
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 8 GB
Art. no.: 98162
Price after login

- Model: 9600X
- Series: AMD Ryzen™ 5
- Cores: 6
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.4 GHz
Art. no.: 98084
Price after login

Art. no.: 95081
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5060
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 8 GB
Art. no.: 93898

- GPU: GeForce RTX 5050
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 8 GB
Art. no.: 92822

- GPU: GeForce RTX 5080
- Boost clock speed: 2700 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 88414

- Suitable location: Processor
- Fan diameter: 12 cm
- Number of fans: 1 fan(s)
Art. no.: 85957
Price after login

- Model: i9-13900KF
- Series: Intel® Core™ i9
- Cores: 24
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5.8 GHz
Art. no.: 70906
Price after login

- Model: i9-12900K
- Series: Intel® Core™ i9
- Cores: 16
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 5.2 GHz
Art. no.: 64543
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5060 Ti
- Boost clock speed: 2572 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 90739

- Model: i5-12400F
- Series: Intel® Core™ i5
- Cores: 6
- Socket: LGA 1700
- Boost frequency: 4.4 GHz
Art. no.: 72558
Price after login

- Memory: 16 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 1600 MHz
- Form factor: 288-pin DIMM
Art. no.: 64429
Price after login

- GPU: GeForce RTX 5060 Ti
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 16 GB
Art. no.: 90757

Art. no.: 90317
Price after login

- Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Art. no.: 84944
Price after login

- Model: 9950X
- Series: AMD Ryzen™ 9
- Cores: 16
- Socket: Socket AM5
- Boost frequency: 5.7 GHz
Art. no.: 84338

- GPU: GeForce GT 1030
- Boost clock speed: 1430 MHz
- Memory: 4 GB
Art. no.: 84806
Price after login

- Model: 5600X
- Series: AMD Ryzen™ 5
- Cores: 6
- Socket: Socket AM4
- Boost frequency: 4.6 GHz
Art. no.: 59601
Price after login

- GPU: GeForce RTX 3050
- Boost clock speed: 1492 MHz
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 6 GB
Art. no.: 81121
Price after login

- GPU: T400
- Max. resolution: 7680 x 4320 pixels
- Memory: 4 GB
Art. no.: 68309
Price after login

- Memory: 8 GB
- Memory type: DDR4
- Memory clock speed: 3200 MHz
Art. no.: 55810
Price after login

- GPU: GeForce GT 1030
- Boost clock speed: 1468 MHz
- Max. resolution: 4096 x 2160 pixels
- Memory: 2 GB
Art. no.: 51539
Price after login








